banner-mia2.gif

Податківці нагадали, що оскільки малоцінні необоротні матеріальні активи не належать до основних засобів, то різниці, які визначаються згідно зі ст. 138 ПКУ, за такими активами не виникають. Відображення різниць, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів та передбачають коригування фінансового результату до оподаткування на підставі пп. 138.1 та 138.2 ПКУ, здійснюється в рядках 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ «Різниці» до рядка 03 РІ декларації з податку на прибуток:

-       у рядку 1.1.1 додатка РІ відображається сума нарахованої амортизації необоротних активів відповідно до правил бухобліку;

-       у рядку 1.2.1 АМ додатка РІ відображається сума розрахованої амортизації необоротних активів відповідно до п. 138.3 ПКУ.

Таким чином, у рядках 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ зазначаються різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів без врахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів. З таким роз'ясненням податківців можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційнодовідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 102.13).