banner-mia2.gif
spec_regime.jpg

Бухгалтерсько-правове забезпечення спеціального режиму оподаткування та державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників: практичний посібник / За ред. Гаврилюка В.М., Мельничука Б.В., Метелиці В.М. - К.: ТОВ "Юр-Агро-Веста", 2009. - 76 с.

У посібнику розкрито питання застосування сільськогосподарськими товаровиробниками спеціального режиму оподаткування ПДВ, виплати дотацій за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, сплати внесків соціального страхування, використання бюджетних коштів на підтримку розвитку тваринництва. Наведено рекомендації щодо відображення господарських операцій в бухгалтерському та податковому обліку.
Матеріал підготовлено на основі діючого бюджетно-податкового законодавства та нормативно-правових актів з питань бухгалтерського обліку та звітності.
Посібник призначений для практикуючих бухгалтерів-фінансистів сільськогосподарських підприємств та рекомендується до застосування в процесі підвищення кваліфікації за програмою САРА - "Сертифікований професійний бухгалтер АПВ".

ЗМІСТ

1. Спеціальний режим оподаткування ПДВ сільськогосподарських товаровиробників.

2. Порядок виплати переробними підприємствами дотацій сільськогосподарським товаровиробникам.

3. Сплата внесків на соціальне страхування сільськогосподарськими товаровиробниками.

4. Бюджетна підтримка виробництва продукції тваринництва.

5. Професійна сертифікація бухгалтерів АПВ.

Додаток 1.
Нормативно-правові акти.
Закон України від 3.04.1997 р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (Витяг).
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.01.2009 р. № 23 "Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8 Закону України "Про податок на додану вартість".
Лист Державної податкової адміністрації України від 11.02.2009 р. № 2581/7/29-1017 "Про застосування переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8 Закону України "Про податок на додану вартість".
Лист Державної податкової адміністрації України від 23.02.2009 р. №2095/5/16-1116 "Щодо проблемних питань, які виникають при застосуванні спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства.
Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським тооварорвиробникам
Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 2.04.2009 р. № 291.
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2009 № 282.
Розмір бюджетної тваринницької дотації, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2009 № 283.
Додаток 2. Рішення Колегії Міністерства аграрної політики України Про схвалення Концепції розвитку бухгалтерського обліку в аграрному секторі економіки України (Витяг з протоколу № 1 від 3.02.2009 р.).
Додаток 3. План реалізації заходів Концепції розвитку бухгалтерського обліку в аграрному секторі економіки України.