banner-mia2.gif

Відповідно до пп. "б" п. 201.11 ст. 201 ПКУ, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, є, зокрема касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника).

При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку). У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми. В колонці 2 "Постачальник (індивідуальний податковий номер)" таблиці 2 розд. II "Податковий кредит" додатка 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" до податкової декларації з ПДВ, форми яких затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за N 159/28289, зазначається індивідуальний податковий номер контрагента платника податку - постачальника, а його назва при цьому не зазначається.

Враховуючи зазначене, платник ПДВ, який здійснив придбання товарів/послуг, що підтверджується касовим чеком, який надає право на формування податкового кредиту, в колонці 2 "Постачальник (індивідуальний податковий номер)" таблиці 2 розд. II "Податковий кредит" додатка 5 до податкової декларації з ПДВ вказує індивідуальний податковий номер постачальника - платника ПДВ, зазначений у такому касовому чеку.