banner-mia2.gif

Податківці нагадали, що відповідно до п. 296.8 ст.296 ПКУ платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Така податкова декларація складається з урахуванням норм п. п. 296.5 і 296.6 ст. 296 ПКУ та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов'язання.

Для отримання ФОП - платником єдиного податку довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, він подає декларацію з позначкою "Довідково" та у полі "місяць" поля 02 зазначає номер календарного місяця.

Для ФОП - єдинників, які бажають отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, ПКУ не визначено терміна подання декларації з типом «Довідково». 

Отже, рішення щодо термінів подання декларації з типом «Довідково» приймається фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку самостійно. З таким роз'ясненням можна ознайомитись у Загальнодоступному інформаційнодовідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 107.08).