banner-mia2.gif

ДФС у листі від 12.07.2016 р. №15050/6/99-99-15-03-03-15 нагадує, згідно з пп. 14.1.212 ПКУ реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ – це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Безпосередньо операції з передачі талонів на пальне перевізникам не є операціями з реалізації пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ.

Отже, якщо підприємство забезпечує перевізників талонами на пальне та фактично не здійснює операції з реалізації пального, воно не повинно реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні.