banner-mia2.gif

Щодо надання часткової фінансової допомоги сільськогосподарським підприємствам

 

Лист Державного казначейства України Міністерства фінансів України

від 16 серпня 2007 р. N 4.9-06/1098-9845

 

На чисельні звернення територіальних органів Державного казначейства України щодо виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. N 549-р "Про надання часткової фінансової допомоги сільськогосподарським підприємствам, які зазнали збитків внаслідок пилових буревіїв, що сталися 23 - 24 березня, посухи в травні та градобою в червні 2007 року" Державне казначейство України повідомляє.

Відповідно до положень пункту третього частини шостої статті 2 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" підприємства можуть здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг, пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру без застосування процедур закупівлі, передбачених Законом, у порядку, визначеному Міжвідомчою комісією з питань державних закупівель.

Міжвідомчою комісією з питань державних закупівель затверджений Порядок здійснення підприємствами закупівлі товарів, робіт і послуг, пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, яким передбачено подання розпорядником державних коштів до органів Державного казначейства України лише відповідних документів, що підтверджують факт виникнення надзвичайної ситуації.

В даному випадку такими підтвердними документами є:

- розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. N 549-р "Про надання часткової фінансової допомоги сільськогосподарським підприємствам, які зазнали збитків внаслідок пилових буревіїв, що сталися 23 - 24 березня, посухи в травні та градобою в червні 2007 року";

- Розподіл коштів у розрізі районів та сільськогосподарських підприємств, затверджений Головою облдержадміністрацій і погоджений Мінагрополітики, Мінекономіки та Мінфіном.

Перерахування фінансової допомоги сільськогосподарським підприємствам має здійснюватися на підставі договорів, укладених між розпорядниками бюджетних коштів (надавачами фінансової допомоги) та сільськогосподарськими підприємствами (отримувачами фінансової допомоги) шляхом перерахування відповідної суми коштів з реєстраційних рахунків надавачів фінансової допомоги на поточні банківські рахунки отримувачів фінансової допомоги.

 

Заступник Голови

С. Ласіков