banner-mia2.gif

На відміну від господарських товариств, для яких законодавством визначений розмір статутного фонду необхідний для їх створення, для державних і комунальних підприємств така вимога відсутня. У зв’язку з цим, в листі від  09.08.2006 р. № 5834 Держпідприємництво України висловлює думку про те, що у державного реєстратора немає обов'язку вимагати від таких підприємств додаткового документа, що підтверджує внесення засновниками  вкладів до статутного фонду.

 

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

 

ЛИСТ

 

від 09.08.2006 р. N 5834

 

Про документ, що підтверджує внесення вкладу до статутного фонду комерційних та комунальних підприємств

 

Держпідприємництво України розглянуло Ваше звернення щодо надання роз'яснення з питань формування статутного фонду державних, комерційних та комунальних унітарних підприємств та повідомляє наступне.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) його дія поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування.

Перелік документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, встановлений статтею 24 Закону про реєстрацію. При цьому, частиною восьмою цієї статті встановлено, що державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені зазначеною статтею.

Частиною четвертою статті 24 Закону про реєстрацію визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

Враховуючи те, що для державних комерційних та комунальних унітарних підприємств законом не встановлено розмір статутного фонду (статутного або складеного капіталу), який повинен бути на момент їх створення, Держпідприємництво України вважає, що у державного реєстратора немає обов'язку вимагати від зазначених підприємств додаткового документа, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу).

 

 

 

Заступник Голови                                                                                          Г. Білоус