banner-mia2.gif

ДФС у Вінницькій області нагадує, що при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в ЄРПН.

Платники податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123». До неї включаються лише операції, що стосуються спеціального режиму, разом із додатком 10 (ДС10), у якому здійснюється розрахунок сум ПДВ за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок, за видами сільськогосподарської продукції (зернові та технічні культури, продукція тваринництва, інша сільськогосподарська продукція).

У разі повернення суб'єктом спеціального режиму оподаткування суми попередньої оплати, яка була отримана за сільськогосподарську продукцію в попередніх періодах, податкові зобов'язання з ПДВ такого постачальника підлягають коригуванню (зменшенню) у звітності з ПДВ, яка подається за результатами звітного періоду, в якому було здійснено повернення таких коштів та відповідно складено розрахунок коригування за умови своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування.

Таке коригування відображається с/г підприємством – «спецрежимником» у рядку 7 декларації 0121 - 0123 та рядку 3 відповідної таблиці додатка 10 (ДС10) до такої декларації. Якщо ж розрахунок коригування буде зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну, то постачальник отримає право зменшити ПЗ з ПДВ у декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому такий розрахунок коригування буде зареєстровано в ЄРПН.