banner-mia2.gif

Посібники

Законодавчо-нормативні зміни для агропідприємств у воєнний час: обліковий аспект: посібник-практикум / Жук В.М., Попко Є.Ю. К.: ННЦ «ІАЕ», 2022. 22 с.

У посібнику-практикумі наведено зміни в основних законодавчо-нормативних актах через введення в дію воєнного стану на території України та їх вплив на діяльність та оподаткування сільськогосподарських підприємств. Розкрито особливості засвідчення форс-мажорних обставин, нововведення в процедурі державних закупівель, а також перелік кроків, які доцільно здійснити замовнику для дотримання регуляторних вимог. Описано, окремі напрямки підтримка бізнесу в умовах війни та зміни, які безпосередньо стосуються сільськогосподарських підприємств, зокрема в частині операцій із землею, імпортом техніки та зерном. Окремо наведена інформація щодо оновленого переліку військовозобов'язаних жінок, скасування зонування у зв’язку з COVID-19 на час війни та особливостей оформлення спадщини.

Переглянути повний текст

Державні і міжнародні програми підтримки населення та бізнесу у воєнний час: посібник-практикум / Дем'яненко Т.Є., Остапчук С.М. К.: ННЦ «ІАЕ», 2022. 25 с.

У посібнику-практикумі наведена інформація стосовно державних і міжнародних програм, які спрямовані на підтримку населення та бізнесу в умовах введення в дію воєнного стану на території України. Описано особливості працевлаштування переселенців та можливість отримання компенсації від держави. Наведена інформація щодо державних програм допомоги: одноразова матеріальна допомога для застрахованих осіб у зв’язку із втратою частини заробітної плати та допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Інформація про міжнародні програми з фінансової підтримки ВПО. Окремо наведена інформація щодо соціальних проектів спрямованих на підтримку фізичних осіб та бюджетних установ, які приймають ВПО, в розрізі компенсації вартості комунальних послуг.

Переглянути повний текст

Державна підтримка агробізнесу в умовах війни: посібник-практикум / Бездушна Ю.С., Морозова А.М., Попко Є.Ю. К.: ННЦ «ІАЕ», 2022. 36 с.

У посібнику-практикумі наведено зміни в основних нормативно-правових актах, які містять пільги для сільськогосподарських підприємств в умовах дії воєнного стану на території України. Описано кроки держави в частині підтримки кадрового резерву сільськогосподарських підприємства, а також компенсаційні заходи в разі працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Розкрито особливості державної фінансової підтримки, хронологію змін, пропозиції банків із пільговими умови кредитування агровиробників та статистику щодо наданих пільгових кредитів. Окремо наведена інформація щодо спрощення процедури реєстрації сільськогосподарської техніки на період воєнного стану, аграрну платформу Міністерства агрополітики по збору актуальних потреб аграріїв під посівну та онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів.

Переглянути повний текст

Обліковий супровід розрахунків з ПДВ у воєнний час: посібник-практикум / Тесльович Л.С., Шерстюк О.Л. К.: ННЦ «ІАЕ», 2022. 28 с.

У посібнику-практикумі висвітлено особливості нарахування, відображення, коригування та формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствами в умовах дії режиму воєнного часу в Україні. Виокремлено ключові моменти, які необхідно врахувати бухгалтерам, зокрема сільськогосподарських підприємств, обліковуючи розрахунки з податку на додану вартість. Розкрито підстави та процедуру зупинення перебігу строків для ПДВ, визначення податкового кредиту з ПДВ, документальний супровід цього. Окремо представлено особливості декларування податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ у воєнний час. Проаналізовано зміни в частині нарахування ПДВ та майно, яке знищене під час війни, та майно, яке передане для оборони країни, захисту безпеки населення та інтересів держави. В останній частині видання представлено наслідки щодо розрахунків з ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування з особливостями.

Переглянути повний текст